کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۰روز تا کنکور

۲۰روز تا کنکور

*۲۰ روز تا کنکور*

در حالی که تنها ۲۰روز تا شروع ماراتن حساس و نفس گیر کنکور سراسری ۹۷ باقی مانده است شاید بتوان ادعا کرد که هیچ فردی به اندازه دانش آموزان کنکوری قدر این روزها را نمی داند. روزهایی که عقربه های ساعت برای آن ها خیلی سریع تر می چرخد به حدی که دانش آموزان کنکوری باورشان نمی شود تنها ۲۰روز تا شروع ماراتن کنکور با توجه به رشته تحصیلی شان باقی مانده است. امیدواریم که در همه امور موفق باشید و موفقیت در کنکور و راهیابی به دانشگاه مورد علاقه تان، کوچک ترین موفقیت زندگی تان باشد.

*برای استفاده بهتر از روزهای باقیمانده و موفقیت در کنکور علاوه بر مطالعه منطقی باید به برخی نکات ساده اما مهم توجه کرد.*

*۱-تغذیه ی مناسب داشته باشید:*
مدیریت انرژی به طور قطع تأثیر بسیار زیادی در نتیجه ی کنکور خواهد داشت. در این مدت، از غذاهای چرب استفاده نکنید؛ زیرا دیرتر از معده خارج می شوند. در عوض، میزان استفاده از پروتئین (گوشت، مرغ، جگر، عدسی و…) را افزایش دهید. با توجه به این که حدود ۷۰درصد بدن انسان را آب تشکیل داده است؛ روزانه ۸ لیوان آب بنوشید. در ضمن، با توجه به نیاز مغز، از مواد قندی (هیدارت کربنی با زنجیره ی فراوان مانند نان، برنج، سیب زمینی و کشمش) استفاده کنید.

*۲-همچنین شب کنکور حتما غذای سبک و مقوی و صبح* روز کنکور باید صبحانه کامل ( نان، پنیر، گردو، عسل و مربا) میل شود. حتی افرادی که عادت به صبحانه ندارند در روز کنکور باید این وعده را به طور کامل جدی بگیرند.

*۳-علاوه بر مواد غذایی نمی توان تاثیر ورزش روزانه را در کاهش استرس نادیده گرفت.* ورزش های هوازی در ذخیره کردن اکسیژن کمک کننده هستند. اکسیژن کافی در حالت آرام بخشی بدن بسیار موثر است

*۴- افکار منفی را دور بریزید*
بسیاری از داوطلبان را دیده ایم که یک ماه مانده تا کنکوردچار افکار عجیب و غریبی می شوند و بعضا تصمیماتی میگیرند که به موفقیتی که در انتظارشان است، لطمه وارد می شود. خواسته یا ناخواسته این افکارمنفی، انرژی شما را تلف می کنند و درعوض فقط ضرر تحویلتان می دهند. لازم است دراین زمان باقی مانده، هرگاه افکاری مثل:

 ۱. من کنکور امسال را خراب می کنم. 
۲. دوستانم از من قوی تر هستند و من در کنکور شانسی ندارم.
۳. من به خاطر سرعت پایینم در کنکور موفق نمی شوم.
 ۴. بهتر است از الان برای کنکور سال بعد تلاش کنم.
 ۵. شانس دانش آموزان مدارس قوی خیلی بیشتر از من است. به سراغتان آمدند، آنها را با دعا کردن، نمازخواندن، ورزش کردن و قرآن خواندن (با معنی) ازسرخود بیرون کنید؛ همچنین می توانید در مواجهه با افکارمنفی در این روزها به خود بگویید که «مهم نیست نتیجه چی می شه، مهم اینه که من از دیروزبهتردرس بخوانم.»و مطمئن هستی که تلاش کرده ای و هنوز در آن مسیر قرار داری.

https://www.instagram.com/jafariabdoljalil/

#لینک مجمع در اینستاگرام

http://instagram.com/_u/yavaran_farhang

t.me/rozaneh1420

#لینک مجمع در تلگرام
https://telegram.me/yavaran_farhang_makoran

عبدالجلیل جعفری

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

 

درباره ی جعفرے

مطلب پیشنهادی

طغیان رودخانه های محلی باعث مسدود شدن محور مواصلاتی بخش آهوران سیستان و بلوچستان به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر شده

طغیان رودخانه های محلی باعث مسدود شدن محور مواصلاتی بخش آهوران سیستان و بلوچستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *