کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / نگاهی به مشکلات ارتباطی و تلفنی بخش چانف آهوران

نگاهی به مشکلات ارتباطی و تلفنی بخش چانف آهوران

   
دهستان چانف در ۳۰کیلومتری جاده ترانزیتی قرار دارد . چانف مرکز بخش آهوران با جمعیتی بالغ بر ۱۲هزار نفر می باشد. مرکز بخش دارای دو اداره دولتی و دو دبیرستان شبانه روزی و چندین مدرسه دیگر می باشد و همچنین یک کارگاه بزرگ راه آهن با بیش از صد نفر پرسنل در این روستا مستقر هستند .
    GSMروستایی چانف

دهستان چانف در ۳۰کیلومتری جاده ترانزیتی قرار دارد . چانف مرکز بخش آهوران با جمعیتی بالغ بر ۱۲هزار نفر می باشد.

مرکز بخش دارای دو اداره دولتی و دو دبیرستان شبانه روزی و چندین مدرسه دیگر می باشد و همچنین یک کارگاه بزرگ راه آهن با بیش از صد نفر پرسنل  در این روستا مستقر هستند .

تلفن های ثابت و همراه از امکانات ضروری در زندگی مردم به شمار می روند البته در این بین با گسترش تلفن همراه، نقش تلفن ثابت روز به روز کمرنگ تر شده اما هنوز که هنوز است به عنوان یکی از ضروریات زندگی بوده و همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است چون بدون تلفن ثابت نه می توان از اینترنت  و نمیتوان از کارتخوان ها استفاده کرد بطوریکه حتی قطع چند ساعته تلفن ما را با مشکل مواجه می کند چه برسد به قطع چندین ساله آن بخصوص در مرکز بخش چانف .

با توجه باینکه کابل های مخابرات هوایی بودند و به سرقت رفتند متاسفانه باتوجه به پیگیری های چندین ساله مردم در این رابطه  از سوی  مسوولین ذیربط شرکت مخابرات شهرستان و استان در زمینه کابل کشی بصورت زمینی هیچگونه اقدامی تا به اکنون صورت نگرفته است.

ما مردم بخش چانف آهوران  از مسوولین مخابرات شهرستان و استان  خواستار توجه ویژه به این مهم هستیم.

سرقت کابل های مخابراتی حدودا در ۸سال اخیر بزرگترین مانع در توسعه و خدمات دهی ارتباطی به مردم این روستا شده است .

بخش آهوران چانف دارای مشکلات ارتباط تلفنی بسیاری است . از مرکز بخش چانف گرفته تا روستای های اطراف آن . به طوری که با گذشت بیش از ۶ سال از قطع شدن سیم های تلفن به دست سارقین مسئولان مخابرات اقدامی در جهت تعمیر یا سیم کشی زیر زمینی آن انجام نداده اند و به غیر مسیرهای اول چانف و مرکز چانف خطوط تلفن اکثر منطقه و محله های چانف قطع است به طوری که حتی ادارات دولتی و مدارس نیز فاقد خطوط تلفن و اینترنت ثابت هستند یا اینکه با زحمت فراوان از راه دوری اقدام به سیم کشی نموده اند همچنین اکثر مغازه ها به نبود خط تلفن بالاجبار از یک خط چندین مغازه برای کارت خوان های خود استفاده می کنند مطمئنا اگر مسئولین مخابرات اقدام به سیم کشی زیر زمینی کابل های تلفن می کردند سرقت کابل ها به راحتی امکان پذیر نبود . همچنین به غیر از اپراتور همراه اول هیچ اپراتور دیگری در کل بخش وجود ندارد . همچنین قطه شدن های مکرر خط تلفن همراه اول و قطع اینترنت مرکز بخش مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرده است .

. دکل اپراتور همراه اول نیز در کل بخش فقط در چانف و برشک وجود دارد و بقیه روستاها دارای دکل روستایی هستند و مشکلات زیادی دارند به طوری که از غروب به بعد به سختی می توان در خیلی از این دکل ها ارتباطی برقرار نمود یا به تماسی پاسخ داد و همه این دکل ها هم فاقد اینترنت هستند و در برخی روستاها نیز دکل های نورتل و … وجود دارد که به غیر سیم کارت های مخصوص همان شرکت کارایی دیگری ندارند .

برای ادامه مطلب کلیک کنید

وضعیت اینترنت منطقه از وضعیت ارتباط تلفنی نیز وخیم تر است از کل منطقه وسیع چانف آهوران فقط دو روستای چانف و برشک دارای اینترنت هستند . همانطور که ذکر شد اکثر سیم های چانف قطع هستند و کمتر از ۱۵ درصد چانف می توانند از اینترنت ثابت استفاده نمایند و فقط می توانند از اینترنت ۳G همراه اول استفاده نمایند و به غیر از چانف روستای برشک دارای اینترنت ثابت مثلا پر سرعت می باشد . و همچنین کاربران همراه اول برشک نیز می توانند از اینترنت ۲G استفاده نمایند و سایر روستاها فاقد هرگونه اینترنت هستند مگر روستاهایی که نزدیک چانف و یا برشک هستند و در قسمت های مرتفع روستا شاید اینترنتی باشد !

در کل وضعیت ارتباطی و دسترسی به اینترنتی منطقه چانف آهوران در مقایسه با سایر بخش ها و میانگین استان و کشور بسیار ضعیف می باشد

به طوری که نهایتا ۴۰ درصد جمعیت بخش آهوران به دسترسی به ارتباط مناسب هستند که این مقدار نیز همراه با مشکلات فراوان است

همچنین  از کل جمعیت بخش آهوران کمتر ۵ درصد به اینترنت ثابت دسترسی دارند و در خوشبینانه ترین حالت نهایتاً ۲۴ درصد از کل جمعیت به اینترنت همراه دسترسی دارند که این آمار نیز با احتساب روستاهایی است که به سختی و در جاهای مرتفع و فضای باز به اینترنت دسترسی دارند که شامل اینترنت ضعیف ۲G و ۳G  می باشد و اگر اینترنت ۳G را در نظر بگیریم کمتر از ۲۰ درصد به اینترنت همراه پرسرعت دسترسی دارند که این اینترنت ها دارای مشکلات متعددی است که گاهی با قطع سیم ها و یا مشکلات دیگر تا یک شبانه روز یا کمتر قطع می شود .

با گذشت چندین سال از  قطع تلفن های ثابت و مشکلات عدیده ارتباطی بخش می طلبد شرکت مخابرات استان و شهرستان در رابطه با کابل کشی بصورت زمینی اقدام نمایند و مردم بخش آهوران چانف  نسبت به این بی توجهی مسوولین شرکت مخابرات شهرستان و استان شدیدا گلایه دارند و اگر چنانچه بیشتر از این نسبت به مشکل اساسی مردم بی توجهی شود ما مردم مجبوریم مشکل خودمان را در این زمینه از طریق مسوولین ذیصلاح کشوری پیگیری نمائیم .

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

توضیحات درباره خبر تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر

روز جمعه خبر تجاوز به تعدادی از دختران ایرانشهری در تریبون نمازجمعه ایرانشهر مطرح شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *