کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده

دسته‌بندی نشده

مشکل گاز بخش چانف آهوران تا کنون پابرجاست

بیش از چند ماه است که مردم بخش چانف آهوران درگیر مشکل نبود کپسول گاز هستند که علیرغم اینکه مسولان اعلام کردند در حال پیگیری هستیم اما بیش از یک ماه است به نمایندگی های سطح بخش کپسولی برای عرضه داده نشده و مردم کماکان با قیمت بالایی از بازار آزاد و دلال ها کپسول گاز خود را تهیه می کنند آن هم اگر وجود داشته باشد.

طبق شنیده ها در جلساتی هم که بوده عنوان شده که سهمیه گاز چانف که مسولان توزیع قبلا از ایرانشهر دریافت می کردند اکنون باید از نیکشهر دریافت کنند که با این روند بازهم به دلیل مسافت بیشتر چانف تا نیکشهر کپسول گاز با قیمت بیشتری دست مردم خواهد رسید .

متاسفانه به هر دلیل ضعف مدیریت یا ضعف مسولین این مشکل تا امروز چهارشنبه دوم مهر پابرجاست و هیچ کدام از نمایندگی های توزیع کپسول گاز با قیمت مصوب ندارند و مردم مجبورند با قیمت های بالا از بازار آزاد تهیه کنند که مسلما برای قشر ضعیف جامعه و برای اکثریت مردم سطح بخش تهیه آن دشوار است .

متاسفانه وعده ها و پیگیری های مسولین تا کنون نتیجه ای نداشته و مردم همچنان در کنار سایر مشکلات رنج کپسول گاز را هم بر دوش می کشند .

کلنگ زنی دبستان سه کلاسه در چانف

امروز سه شنبه ۴ شهریور در اتفاقی مبارک کلنگ احداث دبستان سه کلاسه توسط خیرین عزیز به زمین زده شد .

با توجه به آمار بالای دبستان ابتدایی پسرانه چانف و کمبود کلاس با پیگیری های مسولین آموزش و پرورش منطقه و آقای مبارکی کلنگ یک باب دبستان سه کلاسه با مبلغ دویست و پنجاه میلیون تومان و ۱۳۲ متر مربع کلنگ زنی شد . در این مراسم آقای محمد یوسف ارباب به نمایندگی از خیر عزیز آقای منوچهر سلجوقی به همراه آقای حبیب اله مبارکی ، آقای نیک نژاد ، جمعی از فرهنگیان ، اعضای شورای اسلامی و معتمدیدن حضور داشتند. آقای نیک نژاد بخشدار آهوران از اقدام خیرین عزیز و آقای ارباب بابت کارهای خیری که در سطح منطقه انجام داده اند تقدیر و تشکر کردند.

قابل ذکر است که کمتر از دوساعت پس از کلنگ زنی و عقد قرار داد قسط اول مبلغ قرار داد برای خرید مصالح و شروع کار به پیمانکار تحویل گردید تا هر چه سریعتر طی چند روز آینده کار ساخت و ساز این دبستان شروع شود

وضع افتضاح اینترنت و ارتباطات بخش آهوران

متاسفانه با گذشت چندین سال از بخش شدن آهوران متاسفانه تا کنون مرکز بخش از نبود اینترنت پرسرعت چه در بخش اینترنت همراه و چه ثابت رنج می برد .

علیرغم وجود اینترنت۳G همراه اول متاسفانه سرعت اینترنت آن بسیار کند هست و مرتباً قطع و وصل می شود . همچنین وضعیت اینترنت ثابت مرکز بخش نیز علاوه بر اینکه بیش از هشتاد درصد مشترکان به دلیل قطع سیم ها به تلفن ثابت و اینترنت دسترسی ندارند سرعت مطلوبی ندارد .

علیرغم پیگیری های مکرر مسولین بخش و قول های مکرر مسولان از سال ها و ماه های قبل متاسفانه اقدام عملی در این زمینه انجام نشده و مردم تا کنون دچار مشکل هستند و مشکلشان حل نشده و چشم انتظار اقدام عملی وعده های مسولان .

این حال و روز مرکز بخش یعنی چانف است که دیگر نیازی به بیان وضعیت ارتباطی سایر روستاهای سطح بخش نیست به قول شاعر تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

با توجه به وضع ادامه دار بیماری منحوس کرونا و شروع کلاس های دانش آموزان و اینکه تاکید وزارت آموزش و پرورش بر استفاده فضای مجازی است میطلبد مسولان محترم به این امر مهم توجه بیشتری داشته باشند البته در عمل نه در وعده های امروز و فردا و …

افتتاح مکتب فاروق اعظم گوانک

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ : : «خَیرُکُم من تعلَّمَ القرآنَ وعلَّمَهُ»: «بهترین شما کسی است که قرآن را یاد بگیرد

به یاری خداوند تبارک و تعالی و همت خالصانه مردم شریف گوانک ، مکتب فاروق اعظم گوانک روز پنجشنبه مورخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۹ بین نماز مغرب و عشا با حضور مولانا عبدااکریم حسین پور مدیریت محترم عین العلوم گشت و هیئت همراه ،علمای منطقه و اقشار مختلف طی مراسمی افتتاح شد .

قابل ذکر است که سنگ بنای این مکتب چند سال قبل توسط مرحوم حاجی قادرداد از خیرین بزرگوار منطقه پایه گذاری شده بود و‌ پس از آن با کمک اقشار مختلف گوانک تکمیل و راه اندازی شد .
جا دارد از زحمات کلیه عزیزانی که در این کار خیر سهم داشتند مخصوصا مردم شریف روستای گوانک ، هیئت امنای مسجد ابوبکر صدیق ،فرهنگیان ، اعضای شورا و دهیار گوانک ، مولوی عبدالحمید بلوچی مدیر مکتب فاروق اعظم ، سایر علمای گوانک و منطقه آهوران و همه عزیزانی که از دور و نزدیک کمک مالی ، جانی و فکری داشته اند تشکر و قدردانی شود ان شالله خداوند متعال به آنان پاداش خیر نصیب بگرداند.

📢صف های طولانی و کمبود کپسول گاز در بخش چانف – آهوران

🖊️کمبود شدید کپسول گاز در چانف طی هفته های اخیر مشکلات فراوانی را برای مردم بخش آهوران ایجاد کرده است .
کمبود کپسول گاز و همچنین ایجاد بازار سیاه فروش کپسول در چانف هر روز بر مشکلات مردم محروم بخش آهوران می افزاید به طوری که هر کپسول گاز آن هم اگر در دسترس باشد هم اکنون با سی تا چهل هزار تومان در بازار سیاه به مردم عرضه می شوند و نکته قابل توجه اینکه مردم نیز برای رفع نیاز خود مجبور به استفاده از این کپسولها هستند که کپسول آزاد هم اغلب در دسترس نیست. اما بسیاری از مردم توانایی خرید کپسول با این قیمت را هم ندارند.
متاسفانه به دلیل عدم عرضه کافی و به موقع کپسول به نمایندگی های چانف در شرکت گاز ایرانشهر اغلب اوقات نمایندگی ها کپسول ندارند و چنانچه هر چند وقت کپسول گاز بیاورند چنان صف های طولانی برای تقاضا هست که در این بین بسیاری بدون گاز می مانند و باید مثل سالیان دور به فکر جمع آوری چوب و هیزم و آشپزی به سبک قدیم باشند که واقعا در شان مردم شریف و عزیز بخش آهوران نیست .


به گفته یکی از اهالی چانف وضعیت به قدری خراب است و مردم کپسول گاز ندارند وقتی شب گذشته ساعت دوازده شب بار کپسول میرسد بسیاری از مردم نصف شب برای دریافت کپسول در صف می ایستند و بسیاری دیگر قبل از طلوع آفتاب در صف گاز به دنبال کپسول بوده اند .
قابا ذکر است سالیان قبل نهایتا چند وقتی در زمستان مردم دچار کمبود گاز بودند اما بیش از یک است که در زمستان و تابستان مردم دغدغه گاز هم به سایر دغدغه هایشان مثل آب و برق افزوده شده تا پکیج نگرانی هایشان کامل باشد .


📝مردم منتظر تدبیر مسئولان هستند
به نظر می‌رسد دستگاه های نظارتی باید بیشتر برای حل مشکلات مردم دراین حوزه ورود کنند . همچنین تز بخشدار محترم ،فرمانداران شهرستان نیکشهر و ایرانشهر و نماینده محترم درخواست می شود تا با جدیت این موضوع را پیگیری نمایند و نتیجه پیگیری را به اطلاع مردم شریف چانف – آهوران برسانند.

پیام تبریک آقای نیک نژاد بخشدار آهوران

‌‌‌🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷


به گزارش روابط عمومی بخشداری آهوران ، ابابکر نیک نژاد با صدور پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت و از مردم شریف بخش آهوران تقاضای رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را نمود.

متن پیام بشرح زیر می باشد.

    *بسم الله الرحمن الرحیم*

عید سعید قربان از بزرگترین اعیاد اسلامی و عید تسلیم شدن در برابر فرمان الهی و اطاعت از دستور پروردگار است.

این عید با تمام عظمت و شکوهش ، نماز و عبادتش ، با ذکر و دعایش و همه قربانی ها و صدقاتش ، بستری است‌ برای جاری شدن مفهوم عبودیت و بندگی در دریای حقانیت وجود بار یتعالی.

جامعه اسلامی برای خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان، نیازمند اتحاد، همدلی و یکپارچگی است که ایام مبارکی همچون عید قربان می توانند مظهر این وحدت باشند.

اینجانب ضمن تبریک پیشاپیش فراسیدن عید سعید قربان به هموطنان عزیزمان بویژه مردم شریف و مومن بخش آهوران ، از همه شهروندان فهیم و محترم عاجزانه تقاضا دارم تا با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه و ضرورت رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی بمنظور مقابله، کنترل و قطع زنجیره انتقال این بیماری، از هرگونه اقدامی که ممکن است سلامتی و آرامش خود و سایر اقشار را به خطر بیاندازد خودداری نموده تا بتوانیم با یاری خداوند متعال و تلاش های کادر درمان و پزشک و همراهی شما عزیزان در آینده ای نزدیک شاهد و نظاره گر ریشه کنی این بیماری باشیم.

   *ابابکر نیک نژاد بخشدار آهوران *
          🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷

*روابط عمومی بخشداری آهوران *

قطعی مکرر خطوط ارتباطی بخش آهوران چانف

📣در حالی که در پایتخت ایران عزیزمان صحبت از راه اندازی نسل پنج اینترنت همراه میزنند و اما در دیاری دور افتاده ، بخش آهوران و چانف در بلوچستان که دارای وسعت و جمعیت بسیار زیادی است اما متاسفانه هر هفته چندین روز ارتباطش با اینترنت و مکالمه قطع میشود، به گفته ی مسئولین دلیل اصلی این قطعی فرسوده بودن و هوایی بودن فیبرنوری م یباشد که نیازمند تعویض و البته انجام آن به صورت زمینی می باشد اما متاسفانه اقدامی از سوی مسئولین دیده نمی شود.

قابل ذکر است که کلیه خطوط ارتباطی اعم از تلفن و اینترنت از دیشب تا امروز ساعت ۱۷ در کل بخش آهوران قطع بوده اند و همچنین هفته گذشته نیز نزدیک یک روز خطوط تلفن و اینترنت قطع بوده اند.

با قطعی خطوط ارتباطی کسب و کار کلیه کسبه بخش تعطیل می شود و با توجه به قطعی های طولانی و مکرر تلفن ها ضررهای زیادی به مردم و کسبه وارد می کند. امیدواریم مسولین ذیربط در اسرع وقت نسبت به ترمیم خطوط و زمینی کردن فیبرهای نوری اقدام نمایند .

ساخت فضای آموزشی و ایجاد فضای مطلوب برای دانش آموزان بخش لاشار و آهوران ادامه دارد ….

📌 ساخت فضای آموزشی و ایجاد فضای مطلوب برای دانش آموزان بخش لاشار و آهوران ادامه دارد ….

🛑 کلنگ احداث مدرسه دو کلاسه روستای مهنت آهوران به زمین زده شد

💠کلنگ احداث مدرسه ۲ کلاسه روستای مهنت آهوران با مشارکت شورای عالی هاسب و با حضور بخشدار آهوران، ریاست آموزش و پرورش لاشار، نماینده خیّر و جمعی از اهالی روستا به زمین زده شد.

♻️به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش لاشار، رئیس آموزش و پرورش در آیین کلنگ زنی این مدرسه، ضمن تشکر از شورای عالی هاسب و خیرین گرامی با بیان اهمیت فضای مطلوب آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم افزود: مدرسه مناسب و فضای مطلوب را می توان بنیاد تحصیل مناسب دانست و داشتن فضای آموزشی مطلوب از اساسی ترین شاخص های عدالت آموزشی است.

نیک نژاد بخشدار آهوران با حضور در این آئین، ضمن قدردانی از مشارکت خوب خیّرین و قدردانی از توجه ویژه آموزش و پرورش به امر مدرسه‌سازی در آهوران، بیان داشت: که توجه ویژه آموزش و پرورش به بخش آهوران ستودنی است. باشد با این توجه مطلوب و مناسب، شاهد حذف تمامی مدارس فرسوده و ساخت مدارس نو و مناسب در تمامی روستاهای محروم آهوران باشیم. و این نوید را می توان در همت آموزش و پرورش دید.

امیری مدیر موسسه سفیران مهربانی لاشار در مراسم کلنگ‌زنی این واحد آموزشی اظهارکرد: این مدارس ۲ کلاسه بوده و با زیربنای ۵۳ متر مربع به صورت مشارکتی به همت خیّرین گرامی ساخته می‌شود.

♻️ روابط عمومی آموزش و پرورش لاشار

شروع به کار حفر چاه آب جدید چانف

بسم الله الرحمن الرحیم.
شروع بکار چاه آب چانف از طرف شرکت راه آهن قطعه ۴محور زاهدان -چابهار از امروز صبح با پیگیرهای مجدانه جناب بخشدار محترم آهوران وشورای اسلامی چانف که با رایزنی های بسیار زیاد موفق شدند امروز صبح کار چاه آب چانف شروع بشود جای بسی تشکر دارد از جناب نیک نژاد بخشدار محترم وشوراهای محترم و همه عزیزانی که در این امر خیر سهیم هستند . امیدواریم برخلاف پروژه لوله گذاری که قرار بود ۱۶ ماهه تکمیل و تحویل شود اما با عدم رسیدگی مسولین بیش از سه سال است که ناتمام مانده این پروژه توسط عزیزان در اسرع وقت به سرانجام برسد و بزرگترین مشکل چانف به امید خدا برطرف شود .


۱۳۹۹/۰۴/۱۵

وضعیت نابه سامان برق امان مردم بخش آهوران شهرستان نیکشهر را بریده است

وضعیت نابه سامان برق امان مردم بخش آهوران شهرستان نیکشهر را بریده است

دهستان چانف و در کل بخش آهوران به مرکزیت چانف از زمانی که به یاد دارم هم از لحاظ اب شرب مشکل داشته اند و هم از نظر برق.
از دیر زمانی است که مسئولان هم برای آب و هم برای برق قول هایی داده اند و لی تا کنون به سرانجامی نرسیده است.
تا کی در پس پرده قول های بی سرانجام مسئولان سرکنیم

  قطعی و نوسان مکرر برق امان مردم را بریده ، گذشته از ضرر و زیان که به مردم بابت این قطعی و نوسان چند دقیقه ای به وجود امده ، بی برقی ان هم در این فصل گرما واقعا مردم را خسته کرده است .
امیداوریم با پی گیری مسئولین حداقل مسئله برق بخش آهوران  زودتر حل شود !

به گزارش مردم آهوران، در چند هفته اخیر و در پی افزایش دمای هوا و پس از آن بارندگی های اخیر شاهد قطعی و نوسان برق در بیشتر روستاهای این بخش هستند که این موضوع نارضایتی‌هایی را برای مردم به همراه داشته و درخواست پیگیری این موضع را داشته‌اند
ظاهرا این نوسانات به یک روند عادی برای مردم تبدیل شده است.
و مردم بی صبرانه منتظر راه اندازی پست برقی هستند که مسئولین محترم و نماینده بزرگوار شهرستان برای نیمه اول تیرماه قول آنرا داده بودند.
خواهشا وعده سر خرمن ندهید مردم هم اکنون نیازمند عملی شدن قول های شما هستند.

عبدالجلیل جعفری