کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده

دسته‌بندی نشده

واقعا چه کسی مقصر شرایط موجود جامعه است؟

واقعا چه کسی مقصر شرایط موجود جامعه است؟
مردم؟
مسؤولان؟
یا کشورهای خارجی؟

*قطعا مردم کم تقصیر ترین بخش این ماجرا هستند.*
چرا که تربیت یافته سیستم آموزشی و تربیتی ای هستند که برنامه ریزان کلان جامعه ارائه دادند.

*دشمنان خارجی* ایران هم چندان بی ربط نیستند اما اینها عمری است که با ما سر مخالفت دارند.

*اما مسؤولین و سیاسیون*

مشکلات اقتصادی که مربوط به امروز نیستند که به سراغ مردم آمده اند. سال‌هاست که مردم با مشکلات ریز و درشت سروکار دارند. اما مسئله‌ای که باعث شده است آنها از شرایط دلخور باشند سیاسی شدن مشکلات اقتصادی است.
مشکلات اقتصادی مردم قربانی دعواهای سیاسی برخی شده است. مشکلات مردم را بیرقی کردند و به نیزه زدند تا رقیب را متهم به کم‌کاری کنند.

جریان‌های سیاسی ایران وقتی رقیب‌شان سرکار است و کشور درگیر مشکلات است لبخند می‌زنند و در اتاق‌های فکرشان، فکر می‌کنند چگونه می‌توانند در این دریای متلاطم، موج سواری کنند.
همیشه همدیگر را متهم به کم کاری می کنند به جایی که به فکر حل آن باشند.
عده ای از رقیبان به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی هر وقت سرکار بوده‌اند، ایران بهشت بوده است و وقتی رقیب به قدرت می‌رسد ایران تبدیل به برزخی بی آب و نان می‌شود.

اما وقتی که مردم اعتراض می کنند به همدیگر می گویند که باید صدای مردم را بشنویم.
اما دریغ از یک گوش سالم برای شنیدن حرف مردم

مردم از بیکاری، گرانی، فقر، فساد گلایه دارند. در صورتی که در این سال‌ها هم اصلاح طلبان سر قدرت بودند هم اصول‌گرایان. برخی بیشتر و بعضی کمتر. این یعنی همه اینها مقصر بوجود آمدن این شرایط هستند و نمی‌توانند دیگری را مقصر جلوه دهند.
صدای مردم را بشنوید چون
تنها راه حل خروج از بحران شنیدن صدای مردم است.

*اما نقش مردم*

گفتیم که مردم کمترین تقصیر را در این بحران دارند اما عملشان بیشترین تاثیر را در افزایش،تثبیت یا کاهش بحران دارد.
پس با این شرایط مردم بیشترین تاثیر را دارند.

قیمت برخی کالاها در مدار صعودی قرار گرفت و طوری تلقین شد که گویا بنای پایین آمدن نیز ندارند.
در افزایش قیمت کالاها و مبارزه با آن بخشی که مربوط به مسئولین است و آن ها باید با سیاست ها و برنامه ریزی های مناسب به مبارزه با این گرانی ها بپردازند و بخش دیگر که مربوط به مردم است و مردم خود باید با رعایت برخی مسائل از افزایش قیمت کاذب برخی کالاها جلوگیری کنند.

اما هیچ زمان عزمی نه از طرف مسئولین و نه مردم برای کاهش قیمت ها صورت نگرفت.
چون همواره افزایش قیمت کالاها باعث شده است که مردم برای خرید آن کالاها هجوم بیاورند و تقاضا را افزایش دهند و در نتیجه باعث افزایش هر چه بیشتر قیمت آن کالاها شوند
صف های ایجاد شده برای خرید کالایی که قرار است گران شود هم برای مردم و هم دلالان پیام دارد.

پیام اول از طرف مردم این بود که عزم جدی و اتحاد لازم برای مبارزه با افزایش قیمت کالاها ندارند و هر کسی سعی دارد تا نفع شخصی خود را دنبال کند.
پیام دیگر این صف های طولانی به دلالان نشان می دهد که هنوز هم می توانند قیمت ها را افزایش دهند، چرا که تقاضا برای آن وجود دارد.

این شرایط ایجاد شده این روزها برای همه کالاها صدق می کند
بخشی از این افزایش قیمت، به خاطر تولید کم آن است؛ اما بخش دیگر به دلیل تقاضای مردم برای این کالا تحت هر شرایطی و هر قیمتی است.

اما راه حل مردمی مقابله با این وضعیت چیست؟ وجود یک عزم جدی در مردم و اتحاد آن ها در راستای عدم خرید کالا راه حل بسیار مناسبی جهت مبارزه با گرانی کاذب کالاهاست.

مردم در مقابله با گرانی کاذب برخی کالاها نیازمند آن هستند که با یکدیگر در راستای عدم خرید آن کالا متحد شوند تا اولا قیمت آن کالا کاهش یابد و ثانیا دلالان نتوانند قیمت کالا را هر گونه که دوست دارند تعیین کنند.

*قسمت ۱*

*نظر شما در این مورد چیست؟*
(نظر محفوظ)
در قسمت بعدی در مورد نقش مردم خواهیم گفت.

عبدالجلیل جعفری
t.me/rozaneh1420

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

آغاز احداث مجتمع تفریحی گردشگری چشمه آب درمانی چانف

همزمان با آغاز هفته گردشگری در اولین روز این هفته پروژه احداث مجتمع تفریحی گردشگری چشمه آب درمانی چانف با اعتباری بالغ بردومیلیارد وششصدمیلیون ریال آغاز شد .چشمه آب درمانی چانف بعنوان یکی از مناطق گردشگری در بحث گردشگری سلامت در شهرستان نیکشهر دارای اهمیت ویژه ایی است که روزانه گردشگران زیادی را از اقصی نقاط استان واستانهای همجوار به سمت خویش جذب می کند .این چشمه در فاصله۱۴۰کیلومتری نیکشهر در محور ترانزیت در بخش آهوران قرار دارد .

طغیان رودخانه های محلی باعث مسدود شدن محور مواصلاتی بخش آهوران سیستان و بلوچستان به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر شده

طغیان رودخانه های محلی باعث مسدود شدن محور مواصلاتی بخش آهوران سیستان و بلوچستان به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر شده است.

مسدود شدن این محور مواصلاتی به دلیل نبود پل بر روی رودخانه های محلی در این منطقه است.

با توجه به بارندگی امروز چهارشنبه ۲۷ تیر در بخش آهوران و سرریز شدن سیلاب مسیر ارتباطی بخش آهوران به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر مسدود شده است و این امر باعث سرگردانی مسافران و راننده پشت این رودخانه ها شده است.

روخانه جسیس که در مسیر مواصلاتی بخش آهوران (چانف) به ایرانشهر و نیکشهر قرار دارد زمان بارندگی این مسیر مواصلاتی مسدود می شود و سالیان سال است که مردم برای ساختن پل بر روی این رودخانه به نمایندگار ادوار و مسئولان نامه نگاری کردند و با وجود قول هایی که دادند اما عملا هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

رودخانه جسیس که پر آب ترین وخطر ناک ترین رودهای فصلی سال بشمار می آید که دو سال قبل جان دو نفر را گرفت .

مسئولان اداره راه جنوب سیستان و بلوچستان باید برای رفع این معضل چند ساله مردم این منطقه اقدام کنند. اگر چنانچه در این مواقع بیماران اورژانسی یا بیمار شدید یا اینکه تصادفی داشته باشیم یا از همه مهمتر مادران وخواهر ان باردار در این مواقع دچار همچنین حوادث احتمالی شوند کدام یک از مسئولین محترم جوابگو خواهند شد؟ با چند ساعت تاخیر حتما بیماران وزنان باردار در این مواقع هم جان مادر وهم جان کودکشان را بدهند

بخش آهوران در ۴۳۰ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

کلیپ سرنگونی خودرو در رودخانه جسیس چانف

عبدالجلیل جعفری

برای دیدن کلیپ و تصاویر به کانال های زیر مراجعه کنید
chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

هیچ کس در مقابل قانون مستثنی نیست.

۹۹ درصد رسانه های دنیا دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران هستند.
امام جمعه ایرانشهر درجمع علما، روحانیون واعضای شورای تأمین این شهرستان که در دفتر نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت برگزار شد گفت : رسانه‌های بیگانه به دنبال تخریب چهره اسلام ونظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
حجت‌الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با بیان اینکه مردم ایرانشهر با ایمان عمیق در جایی زندگی می‌کنند که مرکز فرهنگی بلوچستان است افزود : حادثه اخیر برگرفته از تهاجم فرهنگی است که از سوی دشمنان اسلام از طریق ماهواره و فیلم های مبتذل رواج پیدا کرده است.
وی با تاکید بر برخورد جدی با مجرمان این حادثه گفت :هیچ کس در مقابل قانون مستثنی نیست.
مولوی عبدالصمد دامنی امام جمعه مسجد حقانیه اهل سنت ایرانشهر هم با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس احکام اسلامی شکل گرفته است گفت :انتظار ما از مسوولان این است که طبق قانون شرع با مجرمان این حادثه برخورد شود. وی از فرماندار، اعضای شورای تأمین ودستگاه قضایی ونیروهای امنیتی و اطلاعاتی که حوادث بعد از اعلام این جنایت را به خوبی مدیریت کردند تقدیر کرد وافزود :دشمنان به دنبال بهره برداری از این حادثه هستند اما ما به آنها اجازه نمی دهیم.
مولوی محمد طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور اهل‌سنت ایرانشهر هم با بیان اینکه قانون فصل والخطاب است گفت :بایستی همه ما تابع قانون باشیم وبه کسی اجازه ندهیم از این موضوع بهره برداری کند.
وی با تاکید بر برخورد جدی با مخلان امنیت وافراد ی که مرتکب این جنایت شده اند افزود :کسانی که امور در دست آنان است باید هرچه سریعتر با مسببین این حرکت زشت برخورد کنند.
مولوی طیب گفت :من بارها اعلام کرده ام که مخالف هرگونه تجمع واعتراض مردمی هستم واز مردم خواسته ام اجازه بدید تا مسوولان کارشان را انجام دهند.
امام جمعه مسجد نور ایرانشهر گفت :همه ما می‌دانیم که دشمن برای ما دل نمی سوزد واو به دنبال اختلاف وناامنی وآشوب است بایستی در این شرایط هوشیار باشیم.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر هم با بیان اینکه از بین بردن وحدت وایجاد اختلاف واغتشاش از برنامه‌های دشمنان نظام اسلامی است گفت :همه ما باید مسائل خود را از طریق قانون پیگیری کنیم.
نبی بخش داودی افزود :خیلی ها از وجود امنیت و وحدت بین ما ناراحت وعصبانی هستند وسعی می‌کنند به بهانه های مختلف احساسات مردم را تحریک کنند.
وی ضمن تشکر از روشنگری علما افزود :پرونده این اقدام زشت و شنیع در حال اجراست بطوریکه در این رابطه یک نفر دستگیر وافراد دیگر تحت تعقیب هستند.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ایرانشهر هم گفت :ائمه جمعه و جماعات وروحانیون به عنوان افراد تاثیر گذار نقش بسیار مهمی در هدایت جامعه دارند.

محمد خانی با تأکید بر حفظ آبرو و حرمت افراد افزود :دستگاه قضایی بصورت احساساتی عمل نمی‌کند بلکه با ادله وطبق قانون وشرع اسلام با مجرم برخورد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با هیچ کس تعارف ندارد گفت :هرکس در هر پست ومقامی که باشد اگر مرتکب جرمی شود با او برخور د خواهد شد.
دادستان ایرانشهر گفت:نباید ما قانون گریز باشیم بلکه باید برای نهادینه کردن قانون پذیری در جامعه تلاش کنیم.
وی افزود ::افرادی که متواری هستند اگر زیر سنگ هم برند باز هم آنها را پیدا خواهیم کرد و مجازات خواهند شد. .

گفتنی است ائمه جمعه وجماعات و علمای اهل سنت ایرانشهر “اقدام زشت و شنیع تجاوز به عنف را قویا” محکوم و خواستار برخورد شدید و عبرت آمیز و عاجل با عاملین و آمرین قضیه شدند.

علمای اهل سنت ایرانشهر تاکید کردند همه اقشار جامعه پیگیر قانونی موضوع از طریق مراجع قضایی و امنیتی باشند و از هرگونه اقدام نامتعارف و غیر قانونی که موجبات سوءاستفاده دشمنانان و بدخواهان منطقه و نظام گردد جدا” خوداری نمایند.

همچنین نیروهای امنیتی و انتظامی به جهت برقراری نظم و امنیت شهرستان هرگونه تجمعات غیر مجاز و حرکات نامتعارف را مصداق مخل امنیت قلمداد و با عاملین و آمرین آن برخورد خواهد نمود.

هادی

t.me/rozaneh1420

Chanf.ir

۲۰ خرداد( ۱۰ ژوئن)روز صنایع دستی بر صنعتگران و هنرمندان مبارک باد

۲۰ خرداد( ۱۰ ژوئن)
روز صنایع دستی بر صنعتگران و هنرمندان مبارک باد

*در دنیای امروز که دنیای غلبه تکنیک بر روح انسان است
صنایع دستی به مانند دمیدن روح بر این زندگی سخت و خشن ماشینی است*
با تامل و نگاه به صنایع دستی می توان به روحیه مردم هر منطقه پی برد،این صنعت حاصل روح ملت ها و آئین فرهنگ ملی کشورهاست
بنابراین صنایع دستی تنها یک کالا برای مبادله نیست بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های اقوام از طریق صنایع دستی مبادله میشود و نوعی ارتباط را ایجاد میکند.

امروز روزی برای ارج نهادن به آثاری هنری است که بازگو کننده روح ملت ها و اقوام است. روزی برای بوسه زدن به دستان زنان و مردانی که با ذوقی سرشار از بافت فرهنگی خود ، آثاری را خلق می کنند که خاص سرزمین مادریشان است  و این هنر گرانقدر را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کنند تا پایدار بماند و بر صفحه روزگار بدرخشد

صنایع دستی یکی از بهترین پتانسیل های استان برای ایجاد اشتغال، افزایش صادرات و تولید ثروت است.
البته این پتانسیل نیازمند حمایت مردم و مسئولان است
یعنی باید بستری برای تولید و بازاری برای ارائه محصولات صنایع دستی فراهم کنندتا رغبت فعالین عرصه صنایع دستی بیشتر از پیش شود
در این میان نقش فعالین مجازی را در جهت دهی افکار مردم به سمتی که تصورش را دارند نمی توان انکار کرد
پس،ضرورت دارد که فعالین اجتماعی در راستای معرفی توانمندی های منطقه از هیچ کوششی دریغ نکنند

عبدالجلیل جعفری
t.me/rozaneh1420

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

مردم شهرسالهاست که شمارا میشناسند

مردم شهرسالهاست که شمارا میشناسند
یادداشت روز…..
درحالی این مطلب را می‌نویسیم که صدای شکستن استخوانهای مردمان دیارمان به گوش می‌رسد و بدن کودکان تاول زده و ناله مادرانی که فرزندانشان را بخاطر فقر به دندان گرفتند و مسئولینی که هنوز در دمای ۵۷ درجه کت های رنگارنگ برتن دارد ونگاهشان به مردم از بالا به پایین است
داریم به پایان ماه مبارک رمضان نزدیک میشویم نمی‌دانیم آیا پایان گناهان ما اعلام میشود و یا خیر؟؟؟
در این مدت مشکلات زیادی از جمله آب .افت ولتاژ برق.صف بنزین.خرابی دستگاه کلرزنی و نوشتن مطالب از نوع تخریب از سوی کسانی که نیازمند توجه بیشتر و کشیدن دست محبت بر سر خود هستند که اگر چراغ سبز شود آنها هم آرام میگیرند و اما چیزی که بسیار آزار دهنده است ندانستن بیان چگونگی دردهاست
کسی قدر سلامتی را میداند که دچار بیماری شده باشد شما وقتی به چهره مبارک برخی از مسئولین نگاه می کنید آیا اثری از درد در آنها احساس میشود
شما وقتی از افت ولتاژ برق در محل زندگی خود که بخاطر آن تمام وسایل زندگیتان و از همه مهمتر بدن فرزندان خردسال تاول زده سخن به میان می آورید ..آنطرف دورتر در تمامی جلسات و با آمدن هر مسئولی چه استانی یا کشوری از مدیر محترم تشکر و قدردانی میشود چون برق اجازه ندارد خانه آنها را کم فروغ کند
وقتی شما تصویر سکینه دامنی را با چهار فرزند معلول می بینید که با داشتن بیماری فرزندانش را به دندان گرفته ناخودآگاه اشک از چشمانتان جاری میشود و دلتان میخواهد روزی از تریبون مساجد و عیدگاه اعلام شود این چادرها با رنگ زرد مخصوص نیازمندان است
آرزو دارید روز عید مسئولین به همراه مشاورین .محافظین و هیات همراه و گاهی فرزندانشان در دمای ۵۷ درجه با کت روی سکو نماز نخوانند و مردم بر روی سنگ های داغ و اما چند پیشنهاد به تعبیر مقام معظم رهبری:
دانستن حق مردم است و مسئولین باید پاسخگو باشند
۱٫هر جمعه بعد از ایراد بیانات دینی یک مسئول را دعوت کنند تا در حد نیم ساعت به سوالات مردم پاسخ دهد و یا اگر خدمتی صورت گرفته به مردم بگوید
۲٫از نظرات مشاوران و دانشگاهیان و نخبگان جامعه استفاده شود
۳٫مشکلات مردم را به گوش مسئولین استانی و کشوری برسانند و منتظر نماند تا مسئولی از کشور بیاید و در حد یک ساعت جلسه بعد پرواز
۴٫همانطوری که زمان انتخابات نمایندگان افرادی که می‌خواهند رئیس جمهور شوند با علماء و افراد با نفوذ دیدار دارند و بعد از انتخابات یادت مرا فراموش نشود و تقاضای وقت برای دیدار با رئیس جمهور محترم و یا وزیران مختلف که این امر از سوی مقامات استانی در راس آنها جناب استاندار و نماینده محترم قابل پیگیری است
۵٫نمایندگان مردم در پارلمان محلی شهرستان .شهر و روستا مقداری از همان انرژی زمان انتخابات را برای مردم صرف کنید
به امید روزی که بزرگترین مشکل ما این باشد که چگونه همدیگر را بیشتر دوست بداریم.
شوراء نویسندگان چهارشنبه خبری

t.me/rozaneh1420

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

تجمع اعتراضی نمایندگان محلات ایرانشهر به افت ولتاژ برق

افت ولتاژ برق و گرمای طاقت فرسای شهرستان ایرانشهر پای نمایندگان محلات ایرانشهر را به اداره برق باز کرد.

در طی چند روز گذشته با افزایش دمای هوا و افت ولتاژ برق و قطعی مکرر در برخی مناطق شهرستان ایرانشهر بحث ها و اعتراضاتی را در فضای مجازی وحقیقی به همراه داشت که در پی آن امروز صبح با تجمع و حضوربیش از۷۰ نفر از نمایندگان محلات دراداره برق با ریاست آن بابت مشکلات پیش آمده دیدار و گفتگو کردند.

نمایندگان محلات با بیان مشکلات و افت ولتاژ برق که باعث سوختن وسایل سرمایشی و وارد شدن خسارت به بسیاری از همشهریان در این گرمای طاقت فرسا شده است خواستار رفع این مشکلات شدند.

حدادی پور رئیس اداره برق شهرستان ایرانشهر در این نشست با بیان اینکه سعی ما بر آن است خدماتی که انجام میدهیم موجب رضایت مردم شود گفت:
همه صحبت ها و مشکلاتی که بیان شد را قبول داریم و در خصوص خسارت به لوازم خانگی افراد می‌توانند در سایت توانیر ثبت نام کنند و فرایند آن را پیگیری نمایند.

وی در خصوص قطع مکرر برق در برخی مناطق گفت:
اتصالی و قطع برق باعث می شود تمام وقت، هزینه و نیروی انسانی ما تلف شود بنابراین ما دوست نداریم جایی برق قطع شود و شبکه دچار مشکل شود چون ما فروشنده ایم اگر برق قطع شود در واقع فروش ما کم میشود

وی در خصوص افت ولتاژ برق شهرستان گفت:
برای رفع افت ولتاژ بالای ۴۰۰ دستگاه ترانس درسطح شهرستان نصب شده که از این تعداد ۱۳۰ دستگاه در داخل شهر نصب شده است اما با این وجود هنوز در برخی از مناطق مشکل داریم.

وی ابراز امیدواری کرد و گفت: با راه‌اندازی چهار خط جدید در پست خاتم و چهار خط جدید در پست سردرگان با همکاری برق منطقه ای چنانچه ترانس های فوق نصب شود با ورود ۸ خط جدید به ۱۸خط موجود بار خطوط شکسته می‌شود و این هم باعث رفع افت ولتاژ خواهد شد و در طی ۱۰ الی ۱۵ روز برای جمعبندی موارد اعلام شده نتیجه به نمایندگان جوانان اعلام و اقدامات مقتضی را انجام خواهند داد.

وی مشکلات موجود در شبکه برق شهرستان را در سیستم فوق توزیع عنوان کرد و افزود: خاموشی دو روز گذشته در برخی از مناطق ناشی از نوساناتی بوده که در خطوط ۶۳ اتفاق افتاده است
و از مدار خارج شدند در واقع ما باید از بالادستی برق مطمئن بگیریم تا به پایین دستی برق مطمئن تحویل دهیم

وی در پایان خاطرنشان کرد که تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم بکارخواهد گرفت تا بتوانندقبل از۱۰روزبادست پر در خدمت مردم باشد.

همچنین نام تک تک محلات وروستاها وشماره تلفن نمایندگان محلات برای بازدید و رفع مشکل افت ولتاژ یادداشت و تحویل رئس گردید
قابل ذکراست که طی امروز وفردا کارشناسان استانی برای بررسی وضعیت برق درایرانشهرهستندوامیدهست که گزارش کامل وجامعی به استان ارایه گردد.

عبدالجلیل جعفری
t.me/rozaneh1420

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

گرمای طاقت فرسای بلوچستان

گرمای طاقت فرسای بلوچستان

ناگهان هوا را نیز جو گرفت و گرم شد
بازارش چنان گرم است که مخمان به جوش آمده
قلمها نیز بازارشان گرم است و گرمای طاقت فرسا را با حرارت و آب و تاب کامل در حال توصیف اند.
الان نقل محافل اداره برق است چه تولید و چه توزیع
هر روز ساز و نوایی جدید برایش کوک می کنیم.
این هم شده سریالی تکراری هم برای ما و هم برای مسئولین،

میانگین دما در خوشبینانه ترین زمانش در این دو ماه خرداد و تیر ۴۵درجه است، دمای ظهر این روزهای گرم و سوزان نزدیک به ۶۰درجه می رسد،این را از کام خشک مردان و زنانی که در این حرارت سوزناک مشغول کارند می توان فهمید، اینرا از نفس نفس زدن های طفلان کوچک زیر کولرهای بیرمق خانه ها می توان احساس کرد.
حال خودت را تصور کن در مکانی با گرمای ۵۰درجه و برقی با ولتاژ پایین، کولر به جای خودش، انگار دیگر وسایل برقی نیز به جنگ ما آمده اند اما نه ظاهرا آنها هم بی رمق اند و ناله هایشان آزارمان می دهد،
ما که در این جو خفقان و گرما، نفسمان به شماره افتاده، کودکان و پیرزنان و پیرمردان و بیماران که به جای خودش،
آمده ام زیر کولری که زیر بار نمی رود با دم گرمش بر چهره ام فوت می کند تا عرق بدنم را بخشکاند و با نگاه مظلومانه اش می خواهد به من بفهماند که تقصیر او نیست، این برق است که همکاری نمی کند و زیر بار نمی رود،
آری اداره ای که در آمدش نقد نقد است اما شبکه اش فرسوده
سال گذشته وزیر آمد و رفت،یاد برق های نوسانی شهرم افتادم که هی می آیند و می روند.
سریالی تکراری با فصل های بی شمار که بالاجبار هرسال باید مرورش کنیم.
هرتابستان باید تکرار و تمرین کنیم خسته شدیم از این همه تکرار.
و حرف و وعده های تکراری.

مسئولان،مسلمانان، به داد ما مظلومان که محروممان هم کردند برسید ما نیز هم وطن و همسایه ی بلوچستانی شماییم
ما که دادمان به بالا نرسید ،بگذار بسوزیم تا شاید دودمان به آنها برسد

عبدالجلیل جعفری

https://www.instagram.com/jafariabdoljalil/

t.me/rozaneh1420

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420

 

۲۰روز تا کنکور

*۲۰ روز تا کنکور*

در حالی که تنها ۲۰روز تا شروع ماراتن حساس و نفس گیر کنکور سراسری ۹۷ باقی مانده است شاید بتوان ادعا کرد که هیچ فردی به اندازه دانش آموزان کنکوری قدر این روزها را نمی داند. روزهایی که عقربه های ساعت برای آن ها خیلی سریع تر می چرخد به حدی که دانش آموزان کنکوری باورشان نمی شود تنها ۲۰روز تا شروع ماراتن کنکور با توجه به رشته تحصیلی شان باقی مانده است. امیدواریم که در همه امور موفق باشید و موفقیت در کنکور و راهیابی به دانشگاه مورد علاقه تان، کوچک ترین موفقیت زندگی تان باشد.

*برای استفاده بهتر از روزهای باقیمانده و موفقیت در کنکور علاوه بر مطالعه منطقی باید به برخی نکات ساده اما مهم توجه کرد.*

*۱-تغذیه ی مناسب داشته باشید:*
مدیریت انرژی به طور قطع تأثیر بسیار زیادی در نتیجه ی کنکور خواهد داشت. در این مدت، از غذاهای چرب استفاده نکنید؛ زیرا دیرتر از معده خارج می شوند. در عوض، میزان استفاده از پروتئین (گوشت، مرغ، جگر، عدسی و…) را افزایش دهید. با توجه به این که حدود ۷۰درصد بدن انسان را آب تشکیل داده است؛ روزانه ۸ لیوان آب بنوشید. در ضمن، با توجه به نیاز مغز، از مواد قندی (هیدارت کربنی با زنجیره ی فراوان مانند نان، برنج، سیب زمینی و کشمش) استفاده کنید.

*۲-همچنین شب کنکور حتما غذای سبک و مقوی و صبح* روز کنکور باید صبحانه کامل ( نان، پنیر، گردو، عسل و مربا) میل شود. حتی افرادی که عادت به صبحانه ندارند در روز کنکور باید این وعده را به طور کامل جدی بگیرند.

*۳-علاوه بر مواد غذایی نمی توان تاثیر ورزش روزانه را در کاهش استرس نادیده گرفت.* ورزش های هوازی در ذخیره کردن اکسیژن کمک کننده هستند. اکسیژن کافی در حالت آرام بخشی بدن بسیار موثر است

*۴- افکار منفی را دور بریزید*
بسیاری از داوطلبان را دیده ایم که یک ماه مانده تا کنکوردچار افکار عجیب و غریبی می شوند و بعضا تصمیماتی میگیرند که به موفقیتی که در انتظارشان است، لطمه وارد می شود. خواسته یا ناخواسته این افکارمنفی، انرژی شما را تلف می کنند و درعوض فقط ضرر تحویلتان می دهند. لازم است دراین زمان باقی مانده، هرگاه افکاری مثل:

 ۱. من کنکور امسال را خراب می کنم. 
۲. دوستانم از من قوی تر هستند و من در کنکور شانسی ندارم.
۳. من به خاطر سرعت پایینم در کنکور موفق نمی شوم.
 ۴. بهتر است از الان برای کنکور سال بعد تلاش کنم.
 ۵. شانس دانش آموزان مدارس قوی خیلی بیشتر از من است. به سراغتان آمدند، آنها را با دعا کردن، نمازخواندن، ورزش کردن و قرآن خواندن (با معنی) ازسرخود بیرون کنید؛ همچنین می توانید در مواجهه با افکارمنفی در این روزها به خود بگویید که «مهم نیست نتیجه چی می شه، مهم اینه که من از دیروزبهتردرس بخوانم.»و مطمئن هستی که تلاش کرده ای و هنوز در آن مسیر قرار داری.

https://www.instagram.com/jafariabdoljalil/

#لینک مجمع در اینستاگرام

http://instagram.com/_u/yavaran_farhang

t.me/rozaneh1420

#لینک مجمع در تلگرام
https://telegram.me/yavaran_farhang_makoran

عبدالجلیل جعفری

chanf.ir
سروش
https://sapp.ir/rozaneh1420