کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / admin

admin

📢صف های طولانی و کمبود کپسول گاز در بخش چانف – آهوران

🖊️کمبود شدید کپسول گاز در چانف طی هفته های اخیر مشکلات فراوانی را برای مردم بخش آهوران ایجاد کرده است .
کمبود کپسول گاز و همچنین ایجاد بازار سیاه فروش کپسول در چانف هر روز بر مشکلات مردم محروم بخش آهوران می افزاید به طوری که هر کپسول گاز آن هم اگر در دسترس باشد هم اکنون با سی تا چهل هزار تومان در بازار سیاه به مردم عرضه می شوند و نکته قابل توجه اینکه مردم نیز برای رفع نیاز خود مجبور به استفاده از این کپسولها هستند که کپسول آزاد هم اغلب در دسترس نیست. اما بسیاری از مردم توانایی خرید کپسول با این قیمت را هم ندارند.
متاسفانه به دلیل عدم عرضه کافی و به موقع کپسول به نمایندگی های چانف در شرکت گاز ایرانشهر اغلب اوقات نمایندگی ها کپسول ندارند و چنانچه هر چند وقت کپسول گاز بیاورند چنان صف های طولانی برای تقاضا هست که در این بین بسیاری بدون گاز می مانند و باید مثل سالیان دور به فکر جمع آوری چوب و هیزم و آشپزی به سبک قدیم باشند که واقعا در شان مردم شریف و عزیز بخش آهوران نیست .


به گفته یکی از اهالی چانف وضعیت به قدری خراب است و مردم کپسول گاز ندارند وقتی شب گذشته ساعت دوازده شب بار کپسول میرسد بسیاری از مردم نصف شب برای دریافت کپسول در صف می ایستند و بسیاری دیگر قبل از طلوع آفتاب در صف گاز به دنبال کپسول بوده اند .
قابا ذکر است سالیان قبل نهایتا چند وقتی در زمستان مردم دچار کمبود گاز بودند اما بیش از یک است که در زمستان و تابستان مردم دغدغه گاز هم به سایر دغدغه هایشان مثل آب و برق افزوده شده تا پکیج نگرانی هایشان کامل باشد .


📝مردم منتظر تدبیر مسئولان هستند
به نظر می‌رسد دستگاه های نظارتی باید بیشتر برای حل مشکلات مردم دراین حوزه ورود کنند . همچنین تز بخشدار محترم ،فرمانداران شهرستان نیکشهر و ایرانشهر و نماینده محترم درخواست می شود تا با جدیت این موضوع را پیگیری نمایند و نتیجه پیگیری را به اطلاع مردم شریف چانف – آهوران برسانند.

پیام تبریک آقای نیک نژاد بخشدار آهوران

‌‌‌🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷


به گزارش روابط عمومی بخشداری آهوران ، ابابکر نیک نژاد با صدور پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت و از مردم شریف بخش آهوران تقاضای رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را نمود.

متن پیام بشرح زیر می باشد.

    *بسم الله الرحمن الرحیم*

عید سعید قربان از بزرگترین اعیاد اسلامی و عید تسلیم شدن در برابر فرمان الهی و اطاعت از دستور پروردگار است.

این عید با تمام عظمت و شکوهش ، نماز و عبادتش ، با ذکر و دعایش و همه قربانی ها و صدقاتش ، بستری است‌ برای جاری شدن مفهوم عبودیت و بندگی در دریای حقانیت وجود بار یتعالی.

جامعه اسلامی برای خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان، نیازمند اتحاد، همدلی و یکپارچگی است که ایام مبارکی همچون عید قربان می توانند مظهر این وحدت باشند.

اینجانب ضمن تبریک پیشاپیش فراسیدن عید سعید قربان به هموطنان عزیزمان بویژه مردم شریف و مومن بخش آهوران ، از همه شهروندان فهیم و محترم عاجزانه تقاضا دارم تا با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه و ضرورت رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی بمنظور مقابله، کنترل و قطع زنجیره انتقال این بیماری، از هرگونه اقدامی که ممکن است سلامتی و آرامش خود و سایر اقشار را به خطر بیاندازد خودداری نموده تا بتوانیم با یاری خداوند متعال و تلاش های کادر درمان و پزشک و همراهی شما عزیزان در آینده ای نزدیک شاهد و نظاره گر ریشه کنی این بیماری باشیم.

   *ابابکر نیک نژاد بخشدار آهوران *
          🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷

*روابط عمومی بخشداری آهوران *

اطلاعیه برگزاری عید سعید قربان در چانف

📣اطلاعیه

🌹صدای پای عید می آید
🌹عید قربان، عید ذبح میوه‌ی دلِ ابراهیم و ایثار سرِ سبزِ اسماعیل
🌹عید قربان، عید بر آمدن انسانی نو از خویشتنِ خویش،
🌹عید رهیدگی از اسارت نفس
🌹عید لبیک گفتن به دعوت حضرت حق بر شما نیکان مبارک باد🌹
بسمه تعالی
🌴🕋تقبل الله منا و منکم 🕋🌴
✅ ضمن آرزوی قبولی طاعات،عبادات و قربانی.
✅ به اطلاع عموم مردم متدین و دین دوست بخش آهوران-چانف رسانیده میشود:👇🏻👇🏻👇🏻

🔖نماز عید سعید قربان در مصـلی امام حسین چانف آهوران- به امامت قاضی مولانامولابخش مبارکی حفظه الله تعالی برگزار خواهد شد.
📌بنابراین حضور پر رونق و پر شور شما مسلمین بخصوص جوانان عزیز مایه‌ی خوشحالی و شادمانی است.

✅شروع مراسم و سخنرانی ساعت۷:۳۰دقیقه به وقت جدید ساعت رسمی کشور صبح جمعه(۱۰مردادماه۹۹ مطابق با۱۰ذی الحجه۱۴۴۱)

✅شروع نماز و خطبه ساعت۸:۳۰دقیقه به وقت جدید ساعت رسمی کشور

🔵بنابراین از کلیه مسلمانان درخواست می شود قبل از ساعت تعیین شده حضور بهم رسانند تا از سخنرانی و نماز واجب عیـــد سعید قربان جا نمانند.

🔻توصیه می شود به تمام نکات بهداشت توجه نمایید و رعایت فاصله گذاری اجتماعی حتماً مورد توجه قرار بدهید، بنابر شیوع ویروس کرونا به تمام نمازگزاران محترم توصیه می شود ازمصافحه و معانقه کردن با یک دیگر جداً خوداری کرده و استفاده نمودن ماسک😷ودسکش را برای سلامتی خود و مردم جامعه ترجیح دهید

🔻توصیه می شود به کسانی که وسیله نقلیه به همراه دارند در پارک نمودن آنها با انتظامات کمال همکاری را داشته باشند

📌در ضمن گفتنی است که جانماز به همراه داشته باشید

📝ستاد انتظامات برگزاری مراسم نماز عید سعید قربان مصلی امام حسین چانف- آهوران

قطعی مکرر خطوط ارتباطی بخش آهوران چانف

📣در حالی که در پایتخت ایران عزیزمان صحبت از راه اندازی نسل پنج اینترنت همراه میزنند و اما در دیاری دور افتاده ، بخش آهوران و چانف در بلوچستان که دارای وسعت و جمعیت بسیار زیادی است اما متاسفانه هر هفته چندین روز ارتباطش با اینترنت و مکالمه قطع میشود، به گفته ی مسئولین دلیل اصلی این قطعی فرسوده بودن و هوایی بودن فیبرنوری م یباشد که نیازمند تعویض و البته انجام آن به صورت زمینی می باشد اما متاسفانه اقدامی از سوی مسئولین دیده نمی شود.

قابل ذکر است که کلیه خطوط ارتباطی اعم از تلفن و اینترنت از دیشب تا امروز ساعت ۱۷ در کل بخش آهوران قطع بوده اند و همچنین هفته گذشته نیز نزدیک یک روز خطوط تلفن و اینترنت قطع بوده اند.

با قطعی خطوط ارتباطی کسب و کار کلیه کسبه بخش تعطیل می شود و با توجه به قطعی های طولانی و مکرر تلفن ها ضررهای زیادی به مردم و کسبه وارد می کند. امیدواریم مسولین ذیربط در اسرع وقت نسبت به ترمیم خطوط و زمینی کردن فیبرهای نوری اقدام نمایند .

نه سال انتظار …


حدود هشت الی نه سال از بخش آهوران به مرکزیت چانف می گذرد در این مدت چه اتفاق میمون و خوشی اتفاق افتاده است ؟ هنوز برای انجام امورات اداری باید به بخش اسپکه مراجعه کنیم در کجای کشور همچنین حالتی وجود دارد که یک بخش زیر نظر یک بخش دیگر باشد؟!
برابر ماده ۱۲ قانون تعاریف وضوابط تقسیمات کشوری:
از لحاظ نظام اداری دهستان تابع بخش وبخش تابع شهرستان و شهرستان تابع استان واستان تابع تشکیلات مرکزی است
ماده ۱۴قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری :
رعایت محدوده کلیه واحدهای تقسیماتی برای تمامی واحدها وسازمانهای اداری(اجرایی وقضایی) ونهادهای انقلاب اسلامی کشور لازم است. هنوز زمان آن نرسیده که یک اداره مستقل یا یک نمایندگی ادارت به معنی واقعی کلمه در بخش آهوران ایجاد شود چرا کسی در این مورد پاسخگو نمی باشد .برا اساس قانون ماده ۴ تبصره ۵مرکز بخش با هر جمعیت به شهر ارتقاء پیدا کند هنوز بعد از گذشت ۹سال هنوز زمان آن فرا نرسیده که مرکز بخش آهوران به شهر ارتقاء پیدا کند؟ چرا بعد از گذشت چهل سال از عمر جمهوری اسلامی ایران مردمان بخش آهوران هنوز از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی محروم باشند . چرا از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب محروم باشند. انقلاب شد که تبعیض نباشد بین ملت چرا هنوز کلمه محروم هنوز وجود دارد . چرا هنوز راه ارتباطی مناسبی با مرکز شهرستان وجود ندارد . چرا هنوز روستاهای بخش راه ارتباطی مناسبی ندارند؟ چرا مردم بخش تا هنوز از حداقل امکانات رفاهی محروم باشند مسئولین که در راس قرار دارند وظیفه رفع محرومیت و کاستی ها را دارند چرا تا هنوز اقدام مناسبی صورت نگرفته است . اگر مردمان اهوران مردمانی نجیب هستند چیزی نمی گویند اما خود شما احساس مسئولیت نمی کنید در پیشگاه خداوند چه جوابی دارید؟

تهیه آب آشامیدنی مردم مرکز بخش آهوران
نه سال پس از بخش شدن چانف مردم مرکز بخش کماکان اینگونه آبشان را تامین می کنند

ساخت فضای آموزشی و ایجاد فضای مطلوب برای دانش آموزان بخش لاشار و آهوران ادامه دارد ….

📌 ساخت فضای آموزشی و ایجاد فضای مطلوب برای دانش آموزان بخش لاشار و آهوران ادامه دارد ….

🛑 کلنگ احداث مدرسه دو کلاسه روستای مهنت آهوران به زمین زده شد

💠کلنگ احداث مدرسه ۲ کلاسه روستای مهنت آهوران با مشارکت شورای عالی هاسب و با حضور بخشدار آهوران، ریاست آموزش و پرورش لاشار، نماینده خیّر و جمعی از اهالی روستا به زمین زده شد.

♻️به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش لاشار، رئیس آموزش و پرورش در آیین کلنگ زنی این مدرسه، ضمن تشکر از شورای عالی هاسب و خیرین گرامی با بیان اهمیت فضای مطلوب آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم افزود: مدرسه مناسب و فضای مطلوب را می توان بنیاد تحصیل مناسب دانست و داشتن فضای آموزشی مطلوب از اساسی ترین شاخص های عدالت آموزشی است.

نیک نژاد بخشدار آهوران با حضور در این آئین، ضمن قدردانی از مشارکت خوب خیّرین و قدردانی از توجه ویژه آموزش و پرورش به امر مدرسه‌سازی در آهوران، بیان داشت: که توجه ویژه آموزش و پرورش به بخش آهوران ستودنی است. باشد با این توجه مطلوب و مناسب، شاهد حذف تمامی مدارس فرسوده و ساخت مدارس نو و مناسب در تمامی روستاهای محروم آهوران باشیم. و این نوید را می توان در همت آموزش و پرورش دید.

امیری مدیر موسسه سفیران مهربانی لاشار در مراسم کلنگ‌زنی این واحد آموزشی اظهارکرد: این مدارس ۲ کلاسه بوده و با زیربنای ۵۳ متر مربع به صورت مشارکتی به همت خیّرین گرامی ساخته می‌شود.

♻️ روابط عمومی آموزش و پرورش لاشار

شروع به کار حفر چاه آب جدید چانف

بسم الله الرحمن الرحیم.
شروع بکار چاه آب چانف از طرف شرکت راه آهن قطعه ۴محور زاهدان -چابهار از امروز صبح با پیگیرهای مجدانه جناب بخشدار محترم آهوران وشورای اسلامی چانف که با رایزنی های بسیار زیاد موفق شدند امروز صبح کار چاه آب چانف شروع بشود جای بسی تشکر دارد از جناب نیک نژاد بخشدار محترم وشوراهای محترم و همه عزیزانی که در این امر خیر سهیم هستند . امیدواریم برخلاف پروژه لوله گذاری که قرار بود ۱۶ ماهه تکمیل و تحویل شود اما با عدم رسیدگی مسولین بیش از سه سال است که ناتمام مانده این پروژه توسط عزیزان در اسرع وقت به سرانجام برسد و بزرگترین مشکل چانف به امید خدا برطرف شود .


۱۳۹۹/۰۴/۱۵

وضعیت نابه سامان برق امان مردم بخش آهوران شهرستان نیکشهر را بریده است

وضعیت نابه سامان برق امان مردم بخش آهوران شهرستان نیکشهر را بریده است

دهستان چانف و در کل بخش آهوران به مرکزیت چانف از زمانی که به یاد دارم هم از لحاظ اب شرب مشکل داشته اند و هم از نظر برق.
از دیر زمانی است که مسئولان هم برای آب و هم برای برق قول هایی داده اند و لی تا کنون به سرانجامی نرسیده است.
تا کی در پس پرده قول های بی سرانجام مسئولان سرکنیم

  قطعی و نوسان مکرر برق امان مردم را بریده ، گذشته از ضرر و زیان که به مردم بابت این قطعی و نوسان چند دقیقه ای به وجود امده ، بی برقی ان هم در این فصل گرما واقعا مردم را خسته کرده است .
امیداوریم با پی گیری مسئولین حداقل مسئله برق بخش آهوران  زودتر حل شود !

به گزارش مردم آهوران، در چند هفته اخیر و در پی افزایش دمای هوا و پس از آن بارندگی های اخیر شاهد قطعی و نوسان برق در بیشتر روستاهای این بخش هستند که این موضوع نارضایتی‌هایی را برای مردم به همراه داشته و درخواست پیگیری این موضع را داشته‌اند
ظاهرا این نوسانات به یک روند عادی برای مردم تبدیل شده است.
و مردم بی صبرانه منتظر راه اندازی پست برقی هستند که مسئولین محترم و نماینده بزرگوار شهرستان برای نیمه اول تیرماه قول آنرا داده بودند.
خواهشا وعده سر خرمن ندهید مردم هم اکنون نیازمند عملی شدن قول های شما هستند.

عبدالجلیل جعفری

تا کی باید آهوران همچنان محروم بماند!؟

📌آیا هنوز هم وقت آن نرسیده است که مسئولین محترم بخش آهوران-چانف
سکوت را بشکنند؟!
تا کی فقر و محرومیت!؟
تا کی باید آهوران همچنان محروم بماند!؟
مردم آهوران را دریابید
چرا آهوران با کمترین امکانات آموزشی، رفاهی، زیرساختی و… محروم باشد مگر آهوران از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سهم ندارد
تا کی فریب ملت
تا کی باید صبر کرد
آیا هنوز هم وقت آن نرسیده که برای رودخانه بزرگ جسیس مسئولین محترم چاره اندیشه بکنند!؟
رودخانه ی جسیس یکی از روخانه ی بزرگ بخش آهوران چانف به شمار میرود و آب آن به رودخانه بزرگ کاجو متصل می شود

چرا باید در فصل بارش باران مردم شریف بخش آهوران- چانف ساعت ها پشت رودخانه جسیس بمانند؟!

تا کی باید مردم آهوران قربانی رودخانه جسیس باشند!؟دهه ها نفر در رودخانه جسیس قربانی شده اند آیا کافی نیست آیا هنوز هم باید رودخانه جسیس قربانی داشته باشد مگر نمی شود مسئولین عزیز و بزرگوار بخش آهوران چانف مطالبه گری بکنند و از دولتمردان بخواهند که فکری برای رودخانه جسیس بکنند
بخشدار محترم و بزرگوار جناب آقای مهندس نیک نژاد
شوراهای عزیز دهیاران محترم دقیقاً! شما کجایید
که فکری برای رودخانه جسیس به ذهن تان نمی آید
مگر شما درد ملت را نمیدانید مگر قرار نبود شما درد ملت را به دولتمردان برسانید!؟

📌نماینده محترم برادر بزرگوار جناب آقای دکتر عبدالناصر درخشان ایده الله
شما منتخب مردم هستید
مردم شما را انتخاب کردند
مردم بودند که صندلی سبز مجلس را به شما تقدیم کردند شما صدای ملت مظلوم آهوران را به خانه ملت برسانید و فکری اساسی را برای پل رودخانه جسیس بردارید مردم شریف آهوران از شما انتظارها دارند ۴۱یک سال از عمر بابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میگذرد اما آهوران همچنان با فقر و محرومیت دست و پنجه نرم میکند چرا نمایندگان محترم درد ملت را نمیفهمند!؟
یکی از دغدغه های مهم و اساسی مردم آهوران راه مواصلاتی جسیس هست که باید در اولویت برنامه های شما در مجلس یازدهم باشد

🖋️به قلم یک خیرخواه و خیر اندیش از آهوران محروم حافظ محمد ادریس بلوچی(۱۱تیرماه ۹۹)کنار رودخانه بزرگ جسیس

طغیان رودخانه جسیس

منفعت یا مصلحت یا نداشتن برنامه یا ناکارآمدی مدیران آب و فاضلاب

 

*💢منفعت یا مصلحت یا نداشتن برنامه یا ناکارآمدی مدیران آب و فاضلاب*

◀️ریاست محترم جمهور
◀️جناب مهندس معین الدین سعیدی نماینده محترم مردم
◀️استاندار محترم سیستان و بلوچستان
◀️سازمان بازرسی کشور

◀️فرمانداران استان

امروز که این متن را می نویسم در فضای مجازی و حقیقی هر روز شاهد ناله و فریادهای مظلومانه مردم بلوچستان برای تامین آب شرب هستم مردم تشنه اند گرما ۵۸ درجه و مریضی مهلک امان مردم رو بریده است به قول جناب سعیدی چرا صدای تشنگی مردم بلوچستان شنیده نمی شود برنامه آب رسانی سقایی که سال های اول انقلاب برای تامین موقت آب شرب اجرا گردید امروز قریب به چهار دهه است که ادامه دارد و شیرینی و شهد آن باعث گسترش شده است در کجای دنیا شما سراغ دارید همچنین برنامه ای بلند مدت که به ضرر مردم است اجرا و گسترش پیدا کند تا جایی که بنده اطلاع دارم قرارداد هر تانکر آب رسان شخصی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه است سوال اینجاست آیا واقعا این سازمان کمبود بودجه دارد یا کمبود مدیر توانمند وبابرنامه ، ما مردم بلوچستان از تمام نهادهای نظارتی درخواست عاجزانه داریم که این طرح را هم از لحاظ قدمت اجر، بودجه ، هزینه ، قراردادها ، عملکرد مدیران سابق ، حال و علت تداوم این طرح میلیاردی با اسم های متفاوت به جای جایگزین کردن آن با حفر چاه و ایجاد مجتمع و شبکه های آبرسانی بررسی نمایند ادامه این روند نه تنها مورد پذیرش افکار عمومی و در شان نظام و مردم نیست و با سومدیریت باعث بدنامی و بهانه ای برای رسانه های معاندین خواهد شد .

*دیگر شانه های مادران ما نای حمل گالن های آب شرب را ندارد دختران ده ساله انقلاب الان مادران پنجاه ساله هستند😔*

 

نگارنده : تشنه ای از بلوچستان چانف آهوران

مردم مظلوم بلوچستان
منبع: صدا بلوچستان